Ubytovací služby pro veřejnost

Možnost ubytování o víkendech a prázdninách ve dvou zařízeních Domova mládeže VOŠ, OA a SZŠ v Domažlicích. Celková kapacita v domově mládeže OA v ulici B. Němcové č. 116 a na Chodském náměstí č. 72 je 110 lůžek. Cena ubytování ve dvou a třílůžkových pokojích činí 300,– Kč za noc/1 osoba. V každém patře je kuchyňka a společné sociální zařízení.

Celoroční ubytování je možné ve čtyřech pokojích o kapacitě deseti lůžek. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, k dispozici je i kuchyňka s vybavením.

Cena činí 400,– Kč za noc/1 osoba.

V objektech je internetové připojení WiFi na všech pokojích.

V případě většího počtu ubytovaných hostů (zájezdů) je možné zajistit celodenní stravování v ceně:
snídaně 53,– Kč, oběd 83,– Kč, večeře 79,– Kč.

Domovy mládeže jsou umístěny v centru města v blízkosti historického náměstí s dominantní šikmou věží / 56 m. Lze zde spatřit i ponocného, po dohodě i osobně se s ním setkat. Při návštěvě Domažlic nelze opomenout navštívit Chodský hrad a Muzeum Chodska, Muzeum Jindřicha Jindřicha, Galerii bratří Špillarů a nad městem kostelík svatého Vavřince na Veselé Hoře – Vavřinečku (2 km).

Největší událostí roku jsou tradiční Chodské slavnosti – Vavřinecká pouť (v měsíci srpnu), kde je možno slyšet lidový folklor, chodské nářečí, vidět chodské kroje a stará řemesla.

Neměli byste také zapomenout na Chodsko a jeho pamětihodnosti.
Újezd – (3 km) Kozinův statek s pamětní síní
Hrádek se sochou Jana Sladkého Koziny (vrch nad Újezdem 4 km)
Městečko Klenčí pod Čerchovem – (10 km) Muzeum J. Š. Baara
Výhledy – pomník J. Š. Baara a překrásný výhled do okolí (3 km nad Klenčím)

Výlety do okolí Domažlic:
Město Horšovský Týn – (10 km) Státní hrad a zámek s rozlehlým zámeckým parkem
Město Kdyně – (10 km) na náměstí Muzeum příhraničí. Lze navštívit i Centrum vodní zábavy s tobogánem, otevřené po celý rok (www.bazen-kdyne.cz)
Koráb u Kdyně – vyhlídková věž s výhledem na Šumavu a Český les
Zřícenina hradu Rýzmberk (nedaleko Kdyně)
Čerchov – nejvyšší vrchol Českého lesa, rozhledna Kurzova věž (14 km do Capartic + 4 km pěší chůzí (1 hodina cesty) na vrchol Čerchova.

Zajímavá může být i návštěva blízkých bavorských měst – partnerského města Furth im Wald (15 km), Waldmünchen (25 km), Cham (35 km). Možnost i sportovního vyžití ve Waldmünchenu – aquapark s krytým bazénem, v zimě dobré lyžařské podmínky na Hogen Bogenu (25 km).

Pokud dáváte přednost sportu – město Domažlice nabízí návštěvu krytého bazénu (otevřený denně mimo měsíc červenec, v srpnu pouze v odpoledních hodinách). (plavecky-bazen.domazlice.info)

V zimním stadionu je zase možnost volného bruslení.(tel.: 379 720 012). Bližší informace na: https://www.sportoviste-domazlice.cz/.

Pro návštěvníky Domažlic a Chodska je též připraveno mnoho zajímavých pěších tras a cyklostezek. V létě se můžete vykoupat ve známém rekreačním středisku v přírodním koupališti na Babyloně (7 km). V zimě si zalyžovat např. na sjezdovce na Sádku (12 km) a v Caparticích (14 km), kde jsou upravovány běžecké trasy.

Zveme Vás do Domažlic a na Chodsko, těšíme se na Vaši návštěvu.

Možnost přihlášení:
1. osobně u vedoucí vychovatelky Jaroslavy Ebertové v DM OA, ul. B. Němcové 116
2. telefonicky na čísle 379 722 386
3. na emailové adrese: jaroslavaebertova@ekodom.cz

V období letních prázdnin rezervujte ubytování na telefonním čísle 379 724 581.