Studenti „zdrávky a obchodky“ navštívili německé představení der Turm v Plzni

Studenti „zdrávky a obchodky“ navštívili německé představení der Turm v Plzni

Studenti VOŠ, OA a SZŠ Domažlice (konkrétně oborů OA a ZA) navštívili v úterý divadelní představení der Turm. Celé představení bylo v němčině, ale naši studenti pod vedením paní učitelky Gabrielové němčinu studují, takže by už měli něco umět. Kolik, to jsme se vydali zjistit.

Princip představení od bratří Grimmů je následující: Na jevišti se sejde skupina lidí, kteří si pak pomocí karet ukrytých ve věži (proto der Turm) losují svoje role v příběhu a svůj osud (osobně si myslím, že herci museli mít naučeno, kterou kartu si vybrat, protože by se jinak mohlo stát, že by muž hrál zlou a ošklivou čarodějnici a dívka by byla nápadník). Celkově nám herci předvedli 2 příběhy: Jungfrau Maleen  – příběh dívky, kterou otec zazdil do věže, protože si nechtěla vzít bohatého ženicha. Dívka však (velmi překvapivě) přežila a nakonec si vzala svého milého. Druhý příběh vypráví o dívce Rapunzel, kterou unesla a adoptovala čarodějnice. Ta ji zavřela do věže, aby za ní nemohl nápadník. Ten ale i tak vyšplhal po dívčiných vlasech a dívku osvobodil. Přitom však oslepl. Rapunzel pomocí svých slz milého uzdravila a vše dobře dopadlo.

Němčina byla vskutku brilantní, takže jsme rozuměli téměř všemu. Ja, sehr gut! Wir haben verstanden. Těšíme se na další divadlo!