Petr Urban (softwarový vývojář, absolvent oboru IT)

Informatika mě zajímala již od základní školy, kdy jsem experimentoval s vývojem webových stránek a s provozováním vlastního herního serveru. Proto byla Obchodní akademie mojí prvotní volbou, výhodou byla i vzdálenost od místa mého bydliště. Při studiu jsem získal širší obzor v různých oblastech výpočetní techniky: např. HARDWARE, ZÁKLADY SÍTÍ, LINUX, velice kvalitní kurz v balíku Office 365 atd.

Seznámil jsem se také se základy programování a tvorby webových stránek, včetně použití konkrétního CMS. Škola kromě znalostí nabízí i skvělý učitelský kolektiv, různorodé výlety a kulturní akce, soutěže a certifikáty.

Po 4 letech studia jsem byl velice dobře připraven na maturitní zkoušku. Škola nabízí mimo jiné i vcelku kvalitní průpravu matematikou, což bylo znát i při mém nástupu na ZČU FAV, obor Informatika a výpočetní technika, který jsem dokončil ve standardní době 3 let, a obdržel jsem tak titul bakalář. Nyní mi zbývá necelý rok do složení inženýrských zkoušek a při studiu pracuji jako softwarový vývojář v plzeňské firmě.

Škola nabízí studentům široké spektrum možností a je pouze na každém z nich, jak s tím naloží. Na mé studium na Obchodní akademii v Domažlicích stále rád vzpomínám. Se školou se také po domluvě s vyučujícími snažím spolupracovat, např. předáním mé know-how.