Okresní kolo olympiády z německého jazyka (6. února 2019)

Okresní kolo olympiády z německého jazyka (6. února 2019)

Dne 6. února 2019 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády z němčiny v Domě dětí a mládeže v Domažlicích. Soutěže se zúčastnili ti nejlepší němčináři ze všech základních a středních škol domažlického okresu ve třech kategoriích podle věku. V kategorii pro střední školy se utkalo celkem 8 studentů.

Po úvodním zahájení v 8:OO byla nejdříve zkontrolována prezenční listina, poté byli soutěžící rozřazeni do svých kategorií a každý z nich si vylosoval pořadí, v jakém soutěžil.

Jazykové klání se skládalo z poslechové a konverzační části. Při ústním projevu se testovala schopnost umět se  správně vyjádřit a rozpovídat se v německém jazyce například na téma : multikulturní společnost a postavení uprchlíků ve společnosti, životní prostředí a jeho ochrana či význam vzdělání pro budoucí povolání.

Ale jen nejlepší z nejlepších mohli vyhrát. Bronz si vydobyla studentka naší školy ze 2. ročníku Zdravotnického asistenta Jana Mazancová, jež obdržela nejen diplom s gratulací, ale též knižní poukaz v hodnotě 250,- Kč.  Jsme rádi, že máme mezi sebou takové schopné a nadané studentky.