Das Filmfest (říjen 2022)

Festival německy mluvených filmů

Das Filmfest

Na konci října se studenti naší školy zúčastnili festivalu německy mluvených filmů pod názvem Das Filmfest, jež proběhl v pražském kině Lucerna.

Tato přehlídka německy mluvených filmů se konala jako každoročně během sedmi říjnových dnů. Pořadatelem festivalu je Goethe-Institut Prag, Rakouské kulturní forum v Praze a Švýcarské velvyslanectví. Pro návštěvníky z řad studentů středních škol jsou kromě filmového programu připravena čtení, koncerty a diskuze s filmovými tvůrci tlumočená do češtiny.

Účelem této kulturní akce je prezentovat mladým středoškolským divákům filmové umění Německa, Rakouska a Švýcarska a seznámit je s nejaktuálnějšími snímky z těchto německy mluvících zemí. Naši studenti zhlédli během dvou návštěv kina Lucerna drama Nico o zdravotní sestře arabského původu, kterou z jejího bezstarostného každodenního života v Berlíně vytrhne rasistický útok, po kterém se odhodlaně rozhodne, že se už nikdy nestane obětí, a začne trénovat s mistrem světa karate. Druhým filmem byla zábavná komedie Srdeční záležitosti o běžném životě celebrity, o pravém přátelství a lásce.

Autor: Mgr. Eva Gabrielová