Výlet tříd 1. OA a 2. OA – JIČÍN, PRACHOVSKÉ SKÁLY, SAFARI PARK DVŮR KRÁLOVÉ (červen 2023)

Výlet tříd 1. OA a 2. OA – JIČÍN, PRACHOVSKÉ SKÁLY, SAFARI PARK DVŮR KRÁLOVÉ

V pondělí 26. 6. 2023 jsme vyrazili na náš školní výlet. Cílem naší cesty byl Jičín. Nejprve jsme se ubytovali v kempu Rumcajs a pak jsme vyrazili na místní koupaliště Kníže – zde se nachází relaxační bazén, tobogán, skluzavka FAMILY a široká skluzavka. Příjemně jsme tak strávili horké odpoledne. Po večeři  jsme zavítali do ulic města Jičín.

2. den ráno jsme se posilnili bohatou snídaní a podnikli jsme  pěší výlet do Prachovských skal, které jsou bezesporu nejznámější částí Českého ráje. Jedná se o klasickou pískovcovou oblast rozlehlého skalního města s cestami a schody různé obtížnosti. Navštívili jsme mnohé vyhlídky i romantické cesty mezi skalami a skalními útvary. 

3. den byl naším cílem SAFARI PARK ve Dvoře Králové. Vedle klasické pěší části zahrady jsme podnikli projížďku – AFRICA TRUCK. Pohybovali  jsme např. mezi antilopami, stády zeber, viděli jsme pelikány plující na hladině vodní nádrže nebo pštrosy. Naší pozornosti neunikla ani  dvojice žirafích samců. Naše jízda  pak vedla do Lvího safari. Vjezd i výjezd střeží hlídka ze strážní věže, která má zároveň pod dohledem celý výběh díky kamerovému systému. Za největší zážitek jsme považovali určitě  pozorování volně se pohybujících  zvířat ve stádech z bezprostřední blízkosti.

Žáci 1. OA a 2. OA