Talentová soutěž v psaní na klávesnici pro žáky ZŠ (31. března 2016)

Talentová soutěž v psaní na klávesnici pro žáky ZŠ (31. března 2016)

VOŠ, OA a SZŠ Domažlice pořádala dne 31. března 2016 již 8. ročník talentové soutěže v psaní na klávesnici PC. Soutěž je určena pro žáky základních škol Domažlického kraje a zároveň i po čtvrté pro ZŠ z celého Plzeňského kraje. Soutěže se zúčastnilo celkem 40 žáků z 9 základních škol, z nichž dvě nebyly domažlické (Boleveská ZŠ a ZŠ Kozojedy).

Roli garantů soutěže se zhostili manželé Zaviačičovi (členové Interstena, autoři programu pro výuku psaní všemi deseti na PC – ZAV). Paní Helena je vícenásobná mistryně světa v psaní na klávesnici PC a svoje umění pak po samotné soutěži předvedla zúčastněným žákům i doprovodným pedagogům v exhibičním psaní.

Patronát nad soutěží držel Mgr. Jaroslav Šobr, radní pro kulturu, památkovou péči a neziskové organizace Plzeňského kraje, který po skončení soutěže poblahopřál vítězům a všechny zúčastněné žáky odměnil drobnou cenou.

Vítězové dosáhli velmi dobrých výsledků, protože za 30 minut psaní dokázali napsat přes 100 cvičení. V tabulce je nejlepších pět soutěžících.

Pořadí Příjmení a jméno Škola Dosažené cvičení
1. Herová Barbora Bolevecká základní škola 111
2. Schleissová Barbora Msgre B. Staška Domažlice 107
3. Markytán Jan Bolevecká základní škola 101
4. Jandečková Kateřina GJŠB Domažlice 97
5. Červená Michaela ZŠ Mrákov 95

V kategorii družstev bylo pořadí následující:

Pořadí Škola 1. člen 2. člen 3. člen Celkem
1. Bolevecká základní škola 111 101 88 300
2. Msgre B. Staška Domažlice 107 93 89 289
3. ZŠ Mrákov 95 89 89 273

Všechny zúčastněné školy se na talentovou soutěž každoročně připravují, pořádají si školní kola a ti nejlepší pak poměří svoje výkony v rámci Plzeňského kraje.

Doprovodní učitelé mají možnost, v době kdy žáci soutěží, prodiskutovat úskalí výuky psaní všemi deseti prsty hmatovou metodou na klávesnici PC právě na základních školách, vyměnit si zkušenosti a předat si důležité informace o výuce psaní.

Věříme, že další ročník, který se bude konat v březnu 2017 osloví stále větší počet základních škol, které chtějí rozšířit výuku psaní všemi deseti prsty na klávesnici PC i na základních školách, protože tato dovednost patří mezi základní počítačovou gramotnost.

Mgr. Alena Šustrová
organizátorka soutěže

– Fotky ze soutěže –