Studenti obdivují krásy Bavorského lesa

Studenti VOŠ, OA a SZŠ v Domažlicích vyrazili dne 11.10.2023 na celodenní výlet za hranice do bavorského městečka Maibrunn u letoviska Sankt Engelmar na Stezku v korunách stromů.

Při krásném slunečném počasí se studenti společně s jejich vyučujícími prošli po této stezce ve výši až 30 metrů nad zemí a pokochali se nádherným výhledem na vrcholky Bavorského lesa a na nížiny podél Dunaje.

Pod ní v rozlehlém areálu na všechny čekaly další zajímavosti jako 2 km dlouhá přírodní zážitková stezka s mnoha didaktickými zastaveními s interaktivními tabulemi ze života lesních zvířat a rostlin. Stezka vedla také do jeskyně smyslů, ve které se vše točilo kolem zraku, čichu a sluchu. Přitom si všichni studenti mohli otestovat své znalosti němčiny.

Dalším zajímavým místem byla stezka optických klamů a iluzí s jeskyní iluzí, kde všichni měli při velkém soustředění oči pořádně otevřené a přitom si užívali to matoucí vnímání reality, kdy mnoha přeludům a klamům, tedy vlastně „svým očím“ přestali věřit. Byla to velká zábava, protože každý vidí věci po svém.

Poslední top atrakcí byl dům postavený vzhůru nohama, který byl na dvou podlažích zařízen totálně „na hlavu“. Během prohlídky vznikly skvělé fotky na památku a užilo se spousta smíchu a legrace.

U východu tohoto areálu se studenti občerstvili v místní útulně zařízené restauraci, kde si někteří sami objednali Currywurst mit Pommes a vydali se dále k nedaleko vzdálené nejdelší letní bobové dráze. Šlo o rozlehlý zážitkový park s bobovou dráhou a mnoha dalšími atrakcemi.

Všichni si po pestrém programu na závěr přáli „Gute Heimreise“ a za rok zase „Auf Wiedersehen“!