Stránky Staatliche Realschule, Furth im Wald zde
Název projektu: |
Tvorba společných webových stránek |
Manager projektu: |
Mgr. Věra Prantlová |
Koordinátoři:
|
Mgr. Kristina Bendová – vyučující německého jazyka Veronika Němcová – vyučující německého jazyka Ing. Jan Řezníček – vyučující ICT |
Stručný obsah projektu:
Projekt bude probíhat ve třech fázích. V první fázi bude vytvořena společná chatovací místnost, do které prostřednictvím chatu budou vstupovat jednotliví účastníci projektu (maximálně skupina o 15 studentech) a diskutovat na předem zadaná témata např. škola – její historické vývojové fáze, vnější aktivity školy, moje koníčky a volný čas, cestování, rodina, nákupy, restaurace, počasí, historie Domažlic a Furthu, zajímavé lokality Čech a Německa, turisticky nejnavštěvovanější místa Čech a Německa, rozvoj cyklostezek v Česko-Bavorském regionu, můj nejoblíbenější předmět a další.
Druhá fáze projektu by se zabývala vlastní tvorbou webových stránek, kde by byl zahrnut nejenom vývoj obou škol, současnost a vnější školní aktivity, ale i zajímavosti města Domažlic a města Furthu, včetně aktivit Městského úřadu Domažlic a Furthu. Obsah webových stránek bude průběžně doplňován a rozšiřován.
Třetí fáze projektu bude založena na dvou výměnných setkání (jedno na území Čech a druhé na území SRN), při kterém budou mezi jednotlivci vyměněny e-mailové adresy a nastane možnost další komunikace i mimo školu. Vhodné by bylo spolupracovat pomocí ICQ a Skype.
Cíle projektu:
- motivace studentů netradičním a zajímavým projektem
- využití informačních a komunikačních technologií
- zlepšení znalostí cizího jazyka
- rozvoj spolupráce v rámci své školy, mezi školami a mezi předměty
- poznat vzdělávací systémy jiné evropské země
- rozšířit si znalosti o jiných kulturách a zvycích
- představit nový způsob výuky na naší škole rodičům, institucím školské správy, městu Domažlice, pracovnímu úřadu, odboru školství krajského úřadu
Zdroje projektu:
Projekt by byl realizován v rámci aktivity eTwinning („e“ jako elektronické, evropské a „twinning“ jako párování, síťování), která je zaměřena na podporu spolupráce žáků, studentů a učitelů mateřských, základních a středních škol v rámci Evropské unie. eTwinning lze charakterizovat jako projekt, ve kterém dvě a více škol z různých zemí realizují vzdělávací aktivitu na dálku – prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Spolupráce může probíhat na několika úrovních: mezi učiteli, skupinami učitelů, knihovníky, řediteli, žáky či celými třídami.
Finanční zdroje projektu:
- vzdělávací programy Národní agentury pro evropské vzdělávací programy NAEP – eTwinning (státní zdroje)
- privátní zdroje
- město Domažlice (regionální zdroj)
- Unie rodičů při VOŠ, OA a SZŠ Domažlice (regionální zdroj)
- Úřad práce (regionální zdroj)
Materiálně-technické zabezpečení projektu:
- přístupnost počítačové učebny
- vyučující německého a českého jazyka
- zapojeni mohou být i učitelé historie, geografie a výpočetní techniky
- připojení školy na internet
Kritéria pro výběr zúčastněných žáků a studentů:
- zájem jednotlivců
- jazykové schopnosti
- věkové složení skupiny