První místo v celostátní soutěži ve finanční gramotnosti

První místo v celostátní soutěži ve finanční gramotnosti

V úterý 26. dubna 2016 jsme se utkaly s ostatními vítěznými týmy krajských kol v celostátním finálovém kole 7. ročníku soutěže Finanční gramotnost. Náš tým byl složen ze žákyň třídy 4.OA – Tereza Poláčková, Kristýna Krumlová a Alena Strnadová, tu však ze zdravotních důvodů nahradila Petra Boudová.
Finále tradičně zahájil Miroslav Singer, guvernér České národní banky.

Chvíle plné emocí jsme prožily v zajímavých prostorách historického areálu benediktinského opatství EMAUZY v Praze.

Soutěž byla rozdělena do tří kategorií a my jsme se nacházely v té pro střední školy. V semifinále se nám dařilo již od začátku, s čímž jsme vůbec nepočítaly. A vše probíhalo tak rychle, že jsme skoro ani nestačily být nervózní. Do finále postupovaly první dva týmy ze dvou semifinálových kol a mezi nimi náš tým.

S finálem už ovšem přišla očekávaná nervozita. I přes to, že jsme viděly, jak silní soupeři stojí proti nám, jsme se nevzdávaly a šly do toho na víc než sto procent! A naše úsilí bylo nakonec po zásluze odměněno a my skončily na prvním místě, což v nás i v paní učitelce Smazalové, která nás na soutěž poctivě připravovala, rázem vyvolalo obrovské emoce! Do Domažlic jsme se vrátily jako mistryně republiky ve finanční gramotnosti.

K. Krumlová, žákyně třídy 4.OA

– Fotky ze soutěže –