Exkurze do Holandska

V dubnu 2024 se naše škola zúčastnila prvního poznávacího zájezdu do Holandska. Naše cesta započala v nedělních podvečerních hodinách. Brzy ráno po našem příjezdu jsme zahájili prohlídku města Zaandam. Připojila se k nám česká průvodkyně žijící v Holandsku již přes 40 let. Hned zpočátku nás upozornila na všudypřítomné cyklisty, kteří mají v Holandsku absolutní přednost. Hlavní dominantou města Zaandam byl hotel Inntem. Poté jsme přijeli do skanzenu, kde nás čekala ochutnávka sýru a prohlídka mlýnů. 

Druhý den jsme navštívili zahrady Keukenhof, kde nás uchvátily záhony plné tulipánů. Poté následoval přejezd na miniatury Holandska, které nás překvapily svou interaktivitou. Na řadě byla cesta k Severnímu moři, které bylo velmi chladné, ale zážitky nezapomenutelné. Na konci dne jsme navštívili město Haag, kde nás čekaly všemi oblíbené nákupy. 

Den číslo tři byl náš závěrečný a byl zaměřen na město Amsterdam, které jsme se snažili projít skrz na skrz. První zastávka byla ve čtvrti červených luceren, která k Amsterdamu neodmyslitelně patří. V Amsterdamu následoval rozchod a každý si chodil po své ose a poznával krásy Holandska. Poté jsme se všichni sešli a ukončením celého zájezdu byla plavba lodí po Amsterdamských kanálech. 

Studentky z 3.OA