Domažlická zdrávka vyrazila za kulturou (20. října 2016)

Domažlická zdrávka vyrazila za kulturou

Ve čtvrtek 20.10.2016 se studentky a studenti všech ročníků domažlické zdravotnické školy hned po vyučování vydali na cestu do Divadla na Vinohradech do Prahy, aby zhlédli novou inscenaci divadelní hry Pygmalion, komedii o 5 dějstvích, jejímž autorem je hned po Shakespearovi druhý největší anglický dramatik George Bernard Shaw.

Pygmalion patří k jeho nejslavnějším a vrcholným dílům, inspiraci autor našel v antickém mýtu o sochaři Pygmalionovi, jenž se zamiluje do své sochy, kterou sám vytvořil a touží jí vdechnout život a umění řeči, stejně jako jedna z hlavních postav, profesor fonetiky, pan Higgins. Ten se rozhodne z hubaté pouliční prodavačky květin Lízy Doolittlové vychovat dámu schopnou okouzlit i nejvyšší společenské kruhy, ale … .

Měli jsme skvělou příležitost poznat, do jaké míry se to profesoru Higginsovi v podání herce Jana Šťastného podařilo, v roli květinářky Lízy zazářila Šárka Vaculíková a pana plukovníka Pickeringa ztvárnil také známý herec Tomáš Tőpfer. Z dalších známých hereckých osobností jsme viděli v ostatních rolích také Libuši Švormovou, Svatopluka Skopala a Naďu Konvalinkovou. Celou inscenaci v režii Juraje Deáka oživovala hudba Ondřeje Brouska, která diváky vtáhla do atmosféry Londýna počátku 20. století.

– Fotky z akce –