Domov mládeže

Domov mládeže (dále jen DM) je školským zařízením, jehož zřizovatelem je Plzeňský kraj. Poskytuje žákům středních škol a studentům vyšších odborných škol ubytování a výchovně vzdělávací činnost navazující na výchovně vzdělávací činnost škol.

Domov mládeže se nachází v blízkosti historického centra – náměstí, v ulici B. Němcové 116 naproti Steidlova parku.

Domov mládeže ubytovává žáky a studenty všech středních a vyšších odborných škol (VOŠ, OA, SZŠ) a dalších. Ubytovací kapacita je 71 lůžek. DM nabízí ubytování ve dvou a třílůžkových pokojích, dále vybavené kuchyňky se spotřebiči  a běžné sociální zařízení na každém podlaží. K základní výbavě pokoje náleží válenda s úložným prostorem, noční stolek, pracovní místo u stolu s osvětlením, skříň na osobní věci a oblečení. Žákům a studentům se poskytuje ložní prádlo, deky a klíče od pokoje a hlavního vchodu. Výhodou je, že v budově máme vlastní kuchyň s jídelnou, kde se mohou ubytovaní celodenně stravovat.

Možnost přednášek, besed a dalších volnočasových aktivit nabízí další naše místnosti jako je knihovna s televizí, počítačová učebna. Pokud žáci a studenti rádi sportují, využití je možné u nás pod jednou střechou přímo v posilovně nebo ve sportovní místnosti se stolním tenisem a stolním fotbálkem. Předností našeho města je možnost sportovního vyžití v novém Aquaparku a v zimním stadionu.

K základní výbavě v DM náleží technické zázemí pro používání vlastních PC s možností připojení k Wifi.

Vychovatelky vedou několik zájmových útvarů pro účelné využití volného času: kroužek stolního tenisu, plavání, kondiční cvičení, kroužek čtenářský a dovedných rukou. Pravidelně organizujeme zájmové besedy a profesně zaměřené soutěže. Stalo se již tradicí, že každý rok si společně s nově ubytovanými vyjdeme na vycházku po Domažlicích zakončenou výstupem na domažlickou věž.

Během školního roku vytváříme žákům a studentům klidné zázemí a věříme, také druhý domov. V domově mládeže se žáci a studenti mohou vždy obrátit na vedoucí vychovatelku Jaroslavu Ebertovou, vychovatelku Bedřišku Dufkovou a vychovatelku Janu Jankovcovou.

Aktuality domova mládeže

1000 Miles Adventure napříč Česko-Slovenskem

Dne 26. února 2024 nás navštívil pan Rudolf Prokš, který nás zaujal poutavým vyprávěním o opakovaném zdolávání jednoho z nejtěžších závodů Evropy – 1000 Miles Adventure napříč Česko-Slovenskem...

Beseda na téma “Prevence sociálně patologických jevů”

Dne 30. 1. 2024 proběhla beseda na téma “Prevence sociálně patologických jevů” s panem Bc. Čánim, který varoval žáky před požitím drog, kouření a alkoholu, před šikanou a jinými...

Vánoční posezení na DM

Dne 11. prosince 2023 jsme se všichni z domova mládeže sešli na předvánočním posezení u stromečku ve školní jídelně. Žáci si připravili nejen kulturní vystoupení, humorné scénky nebo zpěv při kytaře...

Kudy k nám