TOPlist

 

A- A A+

Aktuality

Adaptační vycházka 1. PS

4. září 2020 ráno jsme se sešli před zdrávkou, abychom společně strávili v novém kolektivu celé páteční dopoledne mimo školu a lépe se tak navzájem poznali. Nejdříve nás paní učitelka podplatila čokoládovou sušenkou a pak nás rozdělila do dvou skupin, abychom se vydali po stopách zdravotnictví v Domažlicích. Hravě jsme vystopovali v úkolech zašifrovaná místa, která kdysi souvisela nebo dodnes souvisí se zdravotnickou péčí ve městě. Na průzkumu městem jsme museli prokázat nejen schopnost orientace v terénu, ale i obratnost v komunikaci s kolemjdoucími, od kterých jsme měli za úkol zjistit nějaké zajímavé informace. Potom jsme si dali zmrzlinu a vydali jsme se na procházku z města vzhůru na Baldov. Tam jsme si zahráli hry na komunikaci, poznávání a na rychlé zapamatování jmen svých nových spolužáků. Počasí nám přálo, a tak jsme si společně užili příjemný páteční den. 

1. ročník PS

Pasování žáků prvních ročníků

Dne 16. září 2020 při 4. vyučovací hodině se před budovou školy konalo pasování prváků v podobě zábavných úkolů, které museli studenti splnit.

Po zábavných úkolech, většinou plněné ve dvojicích, musel poražený kousnout do druhé nejpálivější papričky na světě a namočit si tvář do vody s moukou. Každý, kdo chtěl, si potom mohl sám pálivou papričku vyzkoušet.

Kristýna Müllerová, 1. IT

Adaptační vycházky 1. ročníků

Začátkem září vyrazily třídy 1. OA a 1.IT na adaptační vycházku, jejímž cílem bylo seznámit se mezi sebou. Žáci se sešli v osm hodin ráno před školou a poté vyrazili z Domažlic na Vavřineček, kde si dali pauzu k odpočinku.

Žáci si potom sedli do půlkruhu a postupně se představovali (jméno, popř. věk, z jaké školy přišli apod.).

Z Vavřinečku se žáci vydali k Zelenovským rybníkům, kde si následně pořídili fotku na památku.

Kristýna Müllerová, 1. IT

Pozvánka na oslavy 70. výročí založení Střední zdravotnické školy v Domažlicích

Dne 18.9.2020 zveme všechny bývalé absolventy na oslavy školy. V době od 12.00 do 18.00 hodin si můžete školu na Chodském náměstí 97 prohlédnout a zúčastnit se bohatého programu, který je pro vás připraven.

pozvanka vyroci SZS

Ročníková práce - fotografování (šk. rok 2019/2020)

Naši žáci ani během koronavirové školní pauzy nezahálejí a pořizují v rámci ročníkové práce fotografie na předem zadaná témata. Zde je několik vybraných snímků na ukázku...

Informace k provozu školy pro veřejnost (24. března 2020)

Vzhledem k pokračujícímu nouzovému stavu v ČR omezujeme provoz školy pro veřejnost: otevřeno bude pouze ve středu od 8:00 do 14:00 hodin. V případě potřeby adresujte své žádosti na centrální školní e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na adresu konkrétního zaměstnance – viz webové stránky školy. Provoz školy budeme vždy aktualizovat vždy podle stávající situace v ČR.

! ! ! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ŽÁKY ! ! !

Upozorňujeme všechny žáky, aby od příštího týdne (tj. od pondělí 16. března 2020) denně sledovali školní e-mailové schránky, položky Komens a Domácí úkoly v Bakalářích a Google učebnu. Vyučující vám budou přes tyto systémy poskytovat informace k vašemu domácímu studiu.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

Od 11. 3. 2020 je škola (pro všechny obory SŠ i VOŠ) z důvodu nařízení vlády do odvolání uzavřena - sledujte prosím webové stránky školy.

oficiální prohlášení Ministerstva zdravotnictví

Z důvodu uzavření školy jsou oslavy 70. výročí založení zdravotnické školy 13. 3. 2020 přeloženy na neurčito.

Mgr. Věra Prantlová

Veletrh fiktivních firem v Sokolově - 5. 2. 2020

Dne 5. 2. 2020 fiktivní firmy tříd 3. OA a 3. IT jako každoročně vyrazily na svůj první veletrh do Sokolova soutěžit v 5 disciplínách – prezentaci, katalogu, vizitce, sloganu, obchodování a stánku a nasbírat první zkušenosti.

Přípravu nepodcenily, fiktivní firma KiqPlastiq, s.r.o. přivezla 3 ceny:

     1. místo – vizitka

     2. místo – katalog

     2. místo - slogan

Obě vyučující Ing. Smazalová a Ing. Mikovčáková chválí všechny 3 firmy a děkují za pracovní nasazení všech účastníků.

Obchodní názvy FF, jejich činnosti a pracovní týmy:

Ach, s.r.o. – výroba a prodej čokolády

pracovní tým -  Filip Král, Vítězslav Hájek, Josef Janda, Jiří Kaiser, Lukáš Loritz, Pavel Medek, Marie Piskláková, Nikola Stášková a Lukáš Vokurka

KiqPlastiq, s.r.o. – výroba a prodej ekologických výrobků

pracovní tým – Tereza Mašková, Eva Bartáková, Ivana Borová, Marie         Buršíková, Phuong Uyen Le, Kristýna Liaugodaité, Dominika Mazlová,Natálie Radová, Klára Šobrová, Lucie Zvolánková

RedRose – PhotoBank, s.r.o. – fotobanka

pracovní týmKarolína Krejčová, Aleš Fictum, Ivana Pavlíková, Phan Thi Ngoc Huyen, Štěpán Říha, Vendula Soukupová, Jan Šup, Kateřina Trpáková, Jaromír Váchal, Klára Vaňková

Region 2020 – třetí rok za sebou medailové umístění

Ve dnech 28.1. -29.1. 2020 se již tradičně konala republiková soutěž Region 2020. Na této soutěži se setkávají studenti z různých oborů a jedním ze soutěžních oborů je také cestovní ruch.  Již 24. ročník soutěže pořádala Střední odborná škola obchodu, užitého umění a desingu Plzeň  - jinak také plzeňská Nerudovka.

Výborného výsledku dosáhla Eva Bartáková (3.0A) v kategorii jednotlivců. V této kategorii studenti prezentovali produkt v cizím jazyce, Eva v anglickém jazyce. Její prezentace byla naprosto profesionální a od poroty dostala plný počet bodů. Druhý den studenti prokazovali znalosti z oboru cestovní ruch  - služby v CR, památky Unesco, geografie CR, dějiny kultury a architektury. I zde úspěšně obstála a součet bodů z obou dnů soutěže ji vynesl na  první místo  v kategorii jednotlivců.

Výborně si však vedl i tým složený též ze studentů třídy 3.OA. Tým tvořila Tereza Mašková, Kristýny Liaugodaite a Aleš Fictum. Tým první den dopoledne tvořil produkt  (zájezd) a v odpoledních hodinách tento produkt prezentoval. Letošního zadání, tedy produkt pro seniorský cestovní ruch,  tým uchopil velmi nápaditě a po prezentaci byl na 2.místě. Znalostní test byl podobný jako pro kategorii jednotlivců, jen trochu obsáhlejší. I zde studenti uplatnili svoje dobré znalosti a celkové druhé místo pro tým bylo příjemnou odměnou za náročnou soutěží.

region 2020 01    region 2020 02

  • Poslední aktualizace: úterý 18 květen 2021, 10:40:52Copyright©2015 VOŠ, OA a SZŠ Domažlice