TOPlist

 

A- A A+

Aktuality

Mimořádná prohlídka reprezentačních prostor Pražského hradu

V pondělí 8. října 2018 využili žáci tříd 4. IT a 2. IT nabídku navštívit zdarma reprezentativní prostory Pražského hradu, kde se odehrává veškerý ceremoniální život prezidentského úřadu. Zde prezident republiky přijímá zahraniční hosty, jmenuje ministry, soudce a generály, případně pořádá státní večeře či kulturní akce.

Číst dál...

Pasování ajťáků (11. září 2018)

V  úterý   11. září 2018  pasovali  žáci 4. IT  do řad středoškoláků nové prváky – žáky třídy 1. IT, kde je třídní učitelkou Mgr. Irena Šlajsová. Noví žáci to rozhodně neměli jednoduché – „uvítací komise“ si pro ně připravila záludné otázky, na které museli prváci odpovědět. Když jejich odpověď nebyla správná, museli si dát „vtipnou kaši“, kterou pro ně čtvrťáci připravili. Odměnou pro každého prváka bylo pasování  Šimonen Švajnerem, malá sladká odměna a v neposlední řadě také placka zavěšená na krk s označením PRVÁČEK 2018/2019.

Na závěr čtvrťáci popřáli novým žákům úspěšné studium a pěkná středoškolská léta na OBCHODCE V DOMAŽLICÍCH.

Seznamovací vycházka 1. IT (6. září 2018)

Ve čtvrtek 6.9. se třída 1.IT vydala na pěší výlet od budovy školy přes Vavřineček a Zelenovské rybníky zpět do Domažlic. Cestou jsme si zahráli několik her, které nám pomohly se trochu blíže poznat, snažili jsme se zapamatovat si jména nových spolužáků a dozvědět se o nich něco zajímavého.

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog na „Obchodce“ (20. června 2018)

Středa byla pro žáky naší školy ve znamení besed na téma Řekni NE drogám, řekni ANO životu. Od první do šesté hodiny se všechny 1. až 3. ročníky zapojily do této zajímavé akce: Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog.

Formou klipů, povídání i informací v letáčcích lektoři seznamovali žáky s nebezpečím drog a snažili se jim odpovědět na otázky, které s tím souvisí. Organizátoři se snaží bojovat proti rafinovaným trikům dealerů a varují před experimentováním s drogami.

Účastníci Cyklo-běhu v rámci svého dvanáctidenního putování objeli 40 měst. Do Domažlic dorazili z Horažďovic a Klatov, kde byli v úterý, další cesta z chodské metropole vedla přes Bor u Tachova do Mariánských Lázní a dále na Chebsko. Kromě přednášek na školách se účastníci setkávali i s představiteli měst a jejich školských a sociálních odborů.

3. IT v Kartareně Plzeň

25. 6. 2018 jsme navštívili po týdnu opět Plzeň, tentokrát motokárovou dráhu v KARTARENĚ. Šíře dráhy je 3,5 až 8 metrů, maximální rychlost 60 km/hodinu, průměrná rychlost kola cca 35 km/h. Jezdci si mohou vyzkoušet 10 zatáček doprava a 10 doleva, přímo nad každou dráhou je online časomíra, na dráze může jet maximálně 8 motokár. Některým nadšencům nestačil jeden vymezený časový úsek, zopakovali si jízdu ještě jednou i dvakrát. Nejrychlejšího času na projetí jednoho okruhu dosáhl Michal K. – 43 sekund.

Exkurze třídy 3. IT do Plzeňského Pivovaru (18. června 2018)

V pondělí  18. června 2018 jsme navštívili Plzeň. Nejprve naše kroky vedly do Plzeňského Prazdroje. Ten  postavili společnými silami právováreční měšťané města Plzně v roce 1842.

Číst dál...

Exkurze spojené s 10. regionálním veletrhem fiktivních firem v Sokolově

Pro žáky 3. ročníků oboru OA a IT, kteří neobchodovali na veletrhu FF v Sokolově, jsme připravili dvě exkurze. Naše první zastávka byla ve Staré Roli vzdálené 21 km od Sokolova, kde má už 218 let tradici výroba porcelánu ve firmě BOHEMIA PORCELÁN MORITZ ZDEKAUER, s. r. o.. Výrobní program zahrnuje porcelán pro hotelové a restaurační provozy, užitkový porcelán pro domácnosti v tuzemsku, Německu, Rusku a dalších zemích. Prohlédli jsme si část výroby a měli možnost vidět, jak vznikají hrnky, konvice, mísy a talíře, jak zaměstnanci pracují v úkolové mzdě. Možná některé naše žáky exkurze motivovala ke studiu, aby nemuseli pracovat jako lidé ve výrobě porcelánu.

Číst dál...

Obchodka triumfuje na Regionu 2018

Je tomu již více než 20 let, kdy se v Plzni uskutečnil první ročník mezinárodní soutěže Region. Jednou z mladších soutěžních disciplín je i klání přihlášených škol v oboru cestovní ruch. Již loňský 21. ročník se zapsal do historie Obchodní akademie v Domažlicích 3. místem v kategorii družstev a především 1. místem v jednotlivcích. I na letošní 22. ročník vyslali domažličtí své reprezentanty jak do kategorie týmů, tak i jednotlivců. Celé měření sil bylo rozděleno do dvou dnů. Čtvrtek 25. ledna, znamenal pro týmy 4 hodinovou práci na tvorbě vlastního zájezdu, který pak musel každý tým obhájit před porotou, složenou z opravdových znalců z oboru. Na jednotlivce, kteří museli před porotou mluvit v cizím jazyce, pak čekalo přednesení prezentace o svém bydlišti, jeho okolí a kulturních atraktivitách. Po této zkoušce nervů si mohli soutěžící odpočinout a připravit se na večerní raut. Na nějaké ponocování ale mohli všichni ihned zapomenout, jelikož hned druhý den je krátce po osmé hodině ranní čekal test, aby prověřil i jejich znalosti z dějin, kultury, architektury, ale také služeb ubytovacích či průvodcovských. Vyhodnocení bylo naplánováno na druhou hodinu odpoledne, což znamenalo pět hodin nervy drásajícího napětí. Ani zorganizovaná návštěva Techmanie nikomu nepomohla zapomenout. Vyhlášení výsledků proběhlo ve stejné budově jako boje o body, a to sice v SOŠ obchodu, užitého umění a designu v Nerudově ulici v Plzni. Poslední známky nervozity tak týmy i jednotlivci mohli odhodit kolem půl třetí, kdy už bylo jasné, že tým ze školy VOŠ, OA a SZŠ Domažlice ve složení Jan Fait, Kristýna Zimmerová a Lucie Hašková je letošním vítězem. Po dvou bronzových radostech tak Domažlice konečně dosáhly na tu nejvyšší příčku i v kategorii týmů. Nutno dodat, že za sebou nechaly i školy z měst jako jsou Praha, Plzeň či Ústí nad Labem. Aneta Hessová sice mezi jednotlivci nenavázala na zlatý úspěch své předchůdkyně z minulého roku, ale na svůj výkon může být rozhodně pyšná. Třetí místo jí uniklo o pouhopouhý bod. V uplynulých dvou ročnících této soutěže tak získala domažlická „Obchodka“ dohromady 3 pomyslné medaile a z toho 2 zlaté. Doufejme, že tento trend vydrží co nejdéle! Pojďme také na závěr zmínit pár perliček z pozadí tohoto příběhu. Zajímavým faktem je totiž například to, že celý vítězný tým přišel na SŠ ze ZŠ Komenského 17 v Domažlicích. Ještě zajímavější je ale skutečnost, že byť míří úspěch do Domažlic, nebydlí v tomto městě ani jeden ze soutěžících zástupců školy, a to ani Mgr. Jana Gibfriedová, které patří velký dík za skvělou přípravu svých svěřenců.

- Fotky z akce -

Dne 28. 2. 2018 proběhl 10. ročník Regionálního veletrhu fiktivních firem v Sokolově.

Z naší školy se veletrhu zúčastnily tyto firmy:

veletrh FIF 20180228

Úspěchy našich firem:

Soutěž o nejlepší prezentaci firmy – 1. místo – fiktivní firma OFFSET.CLO, s. r. o.

Mimořádná cena starosty města Sokolov – fiktivní firma ACH MED, s. r. o.

Mimořádná cena agentury pro rozvoj podnikání - fiktivní firma BEERZEBUB, s. r. o.

Děkujeme všem firmám za vzornou reprezentaci naší školy a blahopřejeme k úspěchu.

- Fotky z akce -

  • Poslední aktualizace: pátek 12 říjen 2018, 05:22:15Copyright©2015 VOŠ, OA a SZŠ Domažlice