TOPlist

 

A- A A+

Aktuality

Pozvánka na oslavy 70. výročí založení Střední zdravotnické školy v Domažlicích

Dne 18.9.2020 zveme všechny bývalé absolventy na oslavy školy. V době od 12.00 do 18.00 hodin si můžete školu na Chodském náměstí 97 prohlédnout a zúčastnit se bohatého programu, který je pro vás připraven.

pozvanka vyroci SZS

Ročníková práce - fotografování (šk. rok 2019/2020)

Naši žáci ani během koronavirové školní pauzy nezahálejí a pořizují v rámci ročníkové práce fotografie na předem zadaná témata. Zde je několik vybraných snímků na ukázku...

Informace k provozu školy pro veřejnost (24. března 2020)

Vzhledem k pokračujícímu nouzovému stavu v ČR omezujeme provoz školy pro veřejnost: otevřeno bude pouze ve středu od 8:00 do 14:00 hodin. V případě potřeby adresujte své žádosti na centrální školní e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na adresu konkrétního zaměstnance – viz webové stránky školy. Provoz školy budeme vždy aktualizovat vždy podle stávající situace v ČR.

! ! ! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ŽÁKY ! ! !

Upozorňujeme všechny žáky, aby od příštího týdne (tj. od pondělí 16. března 2020) denně sledovali školní e-mailové schránky, položky Komens a Domácí úkoly v Bakalářích a Google učebnu. Vyučující vám budou přes tyto systémy poskytovat informace k vašemu domácímu studiu.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

Od 11. 3. 2020 je škola (pro všechny obory SŠ i VOŠ) z důvodu nařízení vlády do odvolání uzavřena - sledujte prosím webové stránky školy.

oficiální prohlášení Ministerstva zdravotnictví

Z důvodu uzavření školy jsou oslavy 70. výročí založení zdravotnické školy 13. 3. 2020 přeloženy na neurčito.

Mgr. Věra Prantlová

Veletrh fiktivních firem v Sokolově - 5. 2. 2020

Dne 5. 2. 2020 fiktivní firmy tříd 3. OA a 3. IT jako každoročně vyrazily na svůj první veletrh do Sokolova soutěžit v 5 disciplínách – prezentaci, katalogu, vizitce, sloganu, obchodování a stánku a nasbírat první zkušenosti.

Přípravu nepodcenily, fiktivní firma KiqPlastiq, s.r.o. přivezla 3 ceny:

     1. místo – vizitka

     2. místo – katalog

     2. místo - slogan

Obě vyučující Ing. Smazalová a Ing. Mikovčáková chválí všechny 3 firmy a děkují za pracovní nasazení všech účastníků.

Obchodní názvy FF, jejich činnosti a pracovní týmy:

Ach, s.r.o. – výroba a prodej čokolády

pracovní tým -  Filip Král, Vítězslav Hájek, Josef Janda, Jiří Kaiser, Lukáš Loritz, Pavel Medek, Marie Piskláková, Nikola Stášková a Lukáš Vokurka

KiqPlastiq, s.r.o. – výroba a prodej ekologických výrobků

pracovní tým – Tereza Mašková, Eva Bartáková, Ivana Borová, Marie         Buršíková, Phuong Uyen Le, Kristýna Liaugodaité, Dominika Mazlová,Natálie Radová, Klára Šobrová, Lucie Zvolánková

RedRose – PhotoBank, s.r.o. – fotobanka

pracovní týmKarolína Krejčová, Aleš Fictum, Ivana Pavlíková, Phan Thi Ngoc Huyen, Štěpán Říha, Vendula Soukupová, Jan Šup, Kateřina Trpáková, Jaromír Váchal, Klára Vaňková

Region 2020 – třetí rok za sebou medailové umístění

Ve dnech 28.1. -29.1. 2020 se již tradičně konala republiková soutěž Region 2020. Na této soutěži se setkávají studenti z různých oborů a jedním ze soutěžních oborů je také cestovní ruch.  Již 24. ročník soutěže pořádala Střední odborná škola obchodu, užitého umění a desingu Plzeň  - jinak také plzeňská Nerudovka.

Výborného výsledku dosáhla Eva Bartáková (3.0A) v kategorii jednotlivců. V této kategorii studenti prezentovali produkt v cizím jazyce, Eva v anglickém jazyce. Její prezentace byla naprosto profesionální a od poroty dostala plný počet bodů. Druhý den studenti prokazovali znalosti z oboru cestovní ruch  - služby v CR, památky Unesco, geografie CR, dějiny kultury a architektury. I zde úspěšně obstála a součet bodů z obou dnů soutěže ji vynesl na  první místo  v kategorii jednotlivců.

Výborně si však vedl i tým složený též ze studentů třídy 3.OA. Tým tvořila Tereza Mašková, Kristýny Liaugodaite a Aleš Fictum. Tým první den dopoledne tvořil produkt  (zájezd) a v odpoledních hodinách tento produkt prezentoval. Letošního zadání, tedy produkt pro seniorský cestovní ruch,  tým uchopil velmi nápaditě a po prezentaci byl na 2.místě. Znalostní test byl podobný jako pro kategorii jednotlivců, jen trochu obsáhlejší. I zde studenti uplatnili svoje dobré znalosti a celkové druhé místo pro tým bylo příjemnou odměnou za náročnou soutěží.

region 2020 01    region 2020 02

Okresní přebor škol v šachu – náš tým postupuje do krajského kola

9. 12. se v DDM Domino v Domažlicích konal Okresní přebor škol v šachu. Náš tým úspěšně bojoval, několikrát vyhrál, prohrál pouze jednou (s GJŠB  Domažlice) a skončil na 2. místě, které znamená postup do kola krajského. To se bude konat v únoru 2020. Držíme palce. 

diplom sachy

Skvělý úspěch našeho pišqworkového týmu – Domažlice-Kdyně United

Náš tým (Domažlice-Kdyně United) skvěle zabojoval v okresním kole, které se konalo v GJŠB  Domažlice 13.11. Se soupeři se příliš nepáral a suverénně vyhrál, a tudíž postoupil do kola krajského. Více si můžete přečíst zde:

https://pisqworky.cz/novinky/2400

V krajském kole (25. 11. Na Mikulášském gymnáziu v Plzni) už to mělo být těžší. Ani tam se ale náš tým neztratil a jen těsně mu unikl postup do Grandfinále v Brně. Nakonec jsme skončili na krásném medailovém 3. místě. Více si můžete přečíst tady:

https://pisqworky.cz/novinky/2436

Naše škola si užívala atmosféru adventního Salzburgu

Naše škola se vydala  v adventním čase na jednodenní exkurzi do rakouského Salzburgu s cílem spatřit nejslavnější historické památky a vánoční trhy Salzburger Christkindlmarkt.

Naší první cílovou zastávkou byla Tyrolská vesnička Oberndorf pod Alpami, ležící 10 km od města Salzburg. Zde v kostelíku sv. Mikuláše o půlnoční mši dne 24.12.1818 měla premiéru nejznámější vánoční píseň  „ Stille Nacht, heilige Nacht, alles schläft, einsam wacht…..“ a odtud se  rychle šířila do celého světa. V muzeu kaple Tiché noci (Sille Nacht- Museum) jsme si zakoupili suvenýry, které nám budou připomínat naši návštěvu tohoto památného místa.

Číst dál...

  • Poslední aktualizace: pátek 11 září 2020, 08:26:02Copyright©2015 VOŠ, OA a SZŠ Domažlice